تاریخ انتشار : دوشنبه 14 فروردین 1402 - 16:57
481 بازدید
کد خبر : 428

ارز دیجیتال تتر

ارز دیجیتال تتر

ارز دیجیتال تتر در واقع به عنوان یک نوع ارز دیجیتال برای تسهیل معاملات بین صاحبان ارز دیجیتال به کار گرفته می شود. با داشتن یک ارز دیجیتال با ارزش ثابت، کاربران میتوانند به راحتی از نوسانات بازارهای ارز دیجیتال جلوگیری کنند. ارز دیجیتال تتر چیست؟ ارز دیجیتال تتر (Tether)  به عنوان یک استیبل کوین

ارز دیجیتال تتر در واقع به عنوان یک نوع ارز دیجیتال برای تسهیل معاملات بین صاحبان ارز دیجیتال به کار گرفته می شود. با داشتن یک ارز دیجیتال با ارزش ثابت، کاربران میتوانند به راحتی از نوسانات بازارهای ارز دیجیتال جلوگیری کنند.

ارز دیجیتال تتر چیست؟

ارز دیجیتال تتر (Tether)  به عنوان یک استیبل کوین یا Stablecoin شناخته میشود. بدین معنا که ارزش ارز دیجیتال تتر به ارزش یک ارز دیگر، به طور معمول  یک دلار آمریکا ارزش ثابتی داد.

ارز دیجیتال تتر به طور گسترده ای در صرافی های ارز دیجیتال قابل معامله است و معمولاً برای تبدیل ارز دیجیتال به دلار یا برعکس، به کار میرود.
ارز دیجیتال تتر به صورت اصلی برای فعالیت در بازارهای ارز دیجیتال و کاهش مخاطرات مرتبط با نوسانات بازار به وجود آمده است. این ارز دیجیتال با استفاده از تکنولوژی بلاکچین (Blockchain) به صورت آنلاین و به صورت پرداختهای الکترونیکی انجام میشود.

ارز دیجیتال تتر به عنوان یک Stablecoin دارای ارزش ثابتی است که برابر با یک دلار آمریکا میباشد و برای مبادلات ارزی مورد استفاده قرار میگیرد. برای خرید تتر، باید به صرافی های ارز دیجیتال مراجعه کرده و با ارز دیگری مثل بیت کوین یا اتریوم تبادل کنید.

ارز دیجیتال تتر به دلیل پشتوانه دلار آمریکا و نگهداری مستمر از نسخه های پشتیبان تضمین ارزش ثابت خود را به کاربرانش اعلام کرده است. با این حال، برخی از افراد با توجه به عدم شفافیت کامل در مورد پشتوانه تتر و همچنین برخی مسائل قانونی مربوط به شرکت Tether (شرکت سازنده تتر) نسبت به اعتماد به این ارز دیجیتال مطالبه دارند.

نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال تتر چگونه است ؟

برای خرید و فروش تتر، میتوانید به یک صرافی ارز دیجیتال معتبر مراجعه نمایید . در اینجا شرح مراحل خرید و فروش تتر در یک صرافی ارز دیجیتال را برای شما توضیح میدهیم:
ابتدا باید در یک صرافی ارز دیجیتال حساب کاربری داشته باشید.

ایجاد حساب کاربری در صرافی یا کیف پول الکترونیکی

ارز دیجیتال تتر

پس از ورود به حساب کاربری خود، به بخش خرید و فروش ارزها (Exchange) بروید و تتر را به عنوان ارز مبدأ انتخاب کنید.و سپس در مرحله بعدی، باید ارز دیجیتالی که میخواهید به تتر تبدیل کنید را انتخاب کنید. اگر برای خرید تتر از دلار آمریکا استفاده میکنید، باید دلار را به عنوان ارز مقصد انتخاب کنید.

سپس مقدار تتری که میخواهید خریداری کنید را وارد کنید و در قسمت تأیید تراکنش، تأیید کنید.

به محض تأیید تراکنش، تتر به حساب شما در صرافی ارز دیجیتال انتقال مییابد.

برای فروش تتر، باید به بخش خرید و فروش ارزها (Exchange) بروید و تتر را به عنوان ارز مقصد انتخاب کنید. سپس مقدار تتری که میخواهید بفروشید و همچنین ارزی که میخواهید به آن تبدیل کنید را وارد کنید و تراکنش را تأیید کنید.

پس از تأیید تراکنش، میزان ارز دیجیتال مقصد به حساب شما در صرافی انتقال مییابد.

آموزش احراز هویت ارز دیجیتال تتر در صرافی معتبر ایرانی

لازم به ذکر است که برخی از صرافی های ارز دیجیتال ممکن است برای خرید و فروش تتر، کارمزدی را از شما دریافت کنند. همچنین باید مطمئن شوید که صرافی ای که انتخاب میکنید، از لحاظ امنیتی و قابل اعتمادی است و دارای مجوز و پروتکل های امنیتی مورد نیاز برای انجام تراکنش های ارز دیجیتال است.

همچنین، ممکن است برخی از صرافی ها از شما برای خرید و فروش تتر نیاز به تأیید هویت داشته باشند. در این صورت، باید مدارک شناسایی خود را ارائه دهید تا هویت شما تأیید شود.

لازم به ذکر است که قیمت تتر همانند بقیه ارزهای دیجیتال، پویا و تحت تأثیر عوامل مختلفی مانند عرضه و تقاضا، اخبار روز و رویدادهای سیاسی و اقتصادی است. بنابراین، قبل از خرید یا فروش تتر، بهتر است به تحلیل بازار و مطالعه وضعیت کنونی بازار ارزهای دیجیتال بپردازید.

بله، قطعا. همانطور که گفته شد، برای خرید و فروش تتر، ابتدا باید یک صرافی ارز دیجیتال را انتخاب کنید که تتر را در لیست ارزهای خود دارد.

پس باید در آن صرافی حساب کاربری ایجاد کنید و ممکن است برای تأیید هویت، اطلاعات شخصی خود را در سایت صرافی وارد کنید.
پس از ایجاد حساب کاربری و تأیید هویت، باید به صفحه خرید و فروش تتر رفته و مقداری پول را به حساب کاربری خود واریز کنید. بعد از واریز پول، میتوانید با استفاده از پول واریز شده، تتر را خریداری کنید.

به عنوان مثال، فرض کنید میخواهید ۱۰۰۰ دلار تتر خریداری کنید و قیمت تتر در همان لحظه ۴ دلار باشد. در این صورت، باید ۲۵۰ تتر را با قیمت ۴ دلار برای خود بخرید.
پس از خرید تتر، میتوانید آن را در کیف پول تتر خود ذخیره کنید و منتظر افزایش قیمت آن شوید تا در آینده، آن را با سود بیشتری بفروشید.

 بهترین  کیف پول  برای ارز دیجیتال تتر

برای خرید تتر میتوانید از یکی از صرافی های رمز ارز معتبر و مورد اعتماد استفاده کنید. ابتدا باید یک حساب کاربری در یک صرافی رمزارز ایجاد کنید و سپس مقداری پول را به حساب خود واریز کنید. سپس میتوانید با استفاده از پولی که واریز کردهاید، تتر را خریداری کنید.

معمولاً برای خرید تتر ابتدا باید به صرافیهایی مانند Binance، Coinbase، Bitfinex، Kraken، Bitstamp یا Coinmama مراجعه کرده و عضویت در آنها را ثبت کنید. پس از ثبت نام، شما باید اطلاعات حساب بانکی خود را تأیید کنید تا بتوانید پول را به حساب صرافی خود واریز کنید.

بعد از واریز پول، شما میتوانید به صفحه خرید تتر در صرافی مورد نظرتان بروید و مقدار مورد نظرتان را با استفاده از پول واریز شده خریداری کنید. بعد از خرید، تتر به کیف پول رمزارز شما انتقال داده خواهد شد و شما میتوانید آن را به دلخواه خود استفاده کنید.

 معامله ارز دیجیتال تتر در صرافی

یرای فروش تتر، ابتدا باید به یک صرافی ارز دیجیتال مراجعه کنید که تتر را در لیست ارزهای خود دارد. سپس باید در آن صرافی حساب کاربری ایجاد کرده و تأیید هویت خود را انجام دهید. پس از تأیید هویت، باید به صفحه فروش تتر در صرافی بروید.

در این صفحه، شما باید تعداد تترهایی را که میخواهید بفروشید و قیمتی که برای هر تتر تعیین کردهاید را وارد کنید. بعد از وارد کردن اطلاعات، باید فرآیند تأیید را پشت سر بگذارید.

پس از اینکه فروش تتر شما توسط خریداران صرافی تأیید شود، تترهای شما به میزان مشخص شده در حساب صرافی خود به صورت پول واقعی به شما واریز خواهد شد. بهتر است قبل از فروش تتر، با توجه به وضعیت بازار و قیمت تتر و سایر ارزهای دیجیتال، تحلیلهای لازم را انجام دهید تا بهترین تصمیم را برای فروش تتر بگیرید. همچنین به دلیل نوسان قیمتهای ارز دیجیتال، بهتر است برای فروش تتر در زمانی که قیمت آن بالاست و برای خرید آن در زمانی که قیمت آن پایین است، تلاش کنید.
در مقابل، اگر میخواهید تتر خود را بفروشید، باید به صفحه فروش تتر در صرافی مربوطه بروید و تعداد تترهای مورد نظر خود را وارد کنید. پس از وارد کردن مقدار تتر، میتوانید قیمتی که میخواهید برای تتر خود تعیین کنید و به فروش آن بپردازید.

سخن پایانی

بهتر است در هنگام خرید و فروش ارز دیجیتال تتر، با تحلیل وضعیت بازار و قیمت تتر و سایر ارزهای دیجیتال آشنا باشید تا بهترین تصمیم را برای خرید و فروش تتر بگیرید.

در مقاله بعدی به آموزش خرید و فروش تتر و چگونه از ارز تتر کسب درآمد کنیم خواهیم پرداخت.

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.