تاریخ انتشار : جمعه 9 تیر 1402 - 18:51
58 بازدید
کد خبر : 5622

اطلاعیه مهم صندوق بازنشستگی کشوری برای بازنشستگان

اطلاعیه مهم صندوق بازنشستگی کشوری برای بازنشستگان

اطلاعیه مهم صندوق بازنشستگی کشوری برای بازنشستگان به گزارش منیبان، صندوق بازنشستگی کشوری از تسهیلات و خدمات جدید برای بازنشستگان خبر داد. مهلت و نحوه ثبت‌نام وام و بیمه تکمیلی بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری اعلام شد. دستورالعمل جدید مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری ابلاغ شد. مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از خدمات و تسهیلات ویژه برای بازنشستگان

اطلاعیه مهم صندوق بازنشستگی کشوری برای بازنشستگان اطلاعیه مهم صندوق بازنشستگی کشوری برای بازنشستگان

به گزارش منیبان، صندوق بازنشستگی کشوری از تسهیلات و خدمات جدید برای بازنشستگان خبر داد. مهلت و نحوه ثبت‌نام وام و بیمه تکمیلی بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری اعلام شد. دستورالعمل جدید مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری ابلاغ شد. مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از خدمات و تسهیلات ویژه برای بازنشستگان این صندوق خبر داد. مهلت و نحوه ثبت‌نام بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری و جزئیات تغییر در فرآیند قرعه‌کشی وام بازنشستگان اعلام شد. اولویت مهم و اصلی صندوق بازنشستگی کشوری اعلام شد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از خدمات و تسهیلات ویژه برای بازنشستگان این صندوق خبر داد و جزئیات بیمه تکمیلی بازنشستگان، دریافت وام و تسهیلات جدید بازنشستگان را اعلام کرد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: هیچ بازنشسته‌ای نباید دغدغه هزینه‌های درمان را داشته باشد.

نعمت الله ترکی، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در نشست با استاندار هرمزگان تاکید کرد: اولویت نخست صندوق بازنشستگی درمان و سلامت بازنشستگان است.

نعمت الله ترکی، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در سفر یک روزه به هرمزگان در نشستی با مهدی دوستی، استاندار هرمزگان دیدار و گفتگو کرد.

ترکی در این نشست اولویت نخست صندوق بازنشستگی کشوری را موضوع درمان و سلامت بازنشستگان دانست و افزود: هیچ بازنشسته ای نباید دغدغه هزینه‌های درمان را داشته باشد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: علاوه بر مراکز دولتی و خصوصی فعلی، شرکت طرف قرارداد باید به صورت ویژه با مراکز درمانی تامین اجتماعی و خصوصی دیگر هم قرارداد منعقد کند تا بازنشستگان عزیز بتوانند از خدمات ویژه این مراکز نیز بهرمند شوند.

ترکی همچنین به منظور بررسی مشکلات بازنشستگان استان هرمزگان از جمله بیمه تکمیلی بازنشستگان با روسای کانون‌های بازنشستگان هرمزگان و مدیر شرکت آتیه‌سازان استان هرمزگان دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در این نشست تخصصی که در ساختمان مدیریت استان هرمزگان برگزار شد، با اشاره به مسائل بیمه تکمیلی بازنشستگان بر پرداخت هزینه‌های مراکز درمانی و تسریع در پرداخت هزینه‌های درمانی بازنشستگان تاکید کرد.

لزوم ایجاد بیمه تکمیلی کارآمد، پیگیری و اجرای ماده۸۵ قانون مدیریت خدمات کشوری، پرداخت مطالبات بازنشستگان و اجرای ماده۳۰ قانون برنامه ششم توسعه از دیگر مباحثی بود که در این نشست مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

مدیر صندوق بازنشستگی کشوری خراسان جنوبی گفت: بازنشستگان کشوری و فرزندانشان که در مقاطع ارشد و دکتری در حال تحصیل بوده، مشمول دریافت تسهیلات پایان نامه‌های دانشجویی می‌شوند.

محمد باقری‌نژاد، مدیر صندوق بازنشستگی کشوری خراسان جنوبی در خصوص ارائه تسهیلات به بازنشستگان، اظهار کرد: اکنون ۱۸ هزار و ۷۴۶ نفر بازنشسته عضو این صندوق در استان هستند.

مدیر صندوق بازنشستگی کشوری خراسان جنوبی با بیان اینکه یکی از مزایای صندوق بازنشستگی کشوری برای بازنشستگان این صندوق وام ۳۰ میلیون تومانی با بهره ۴ درصد است، افزود: ثبت‌نام این وام تا پایان سال برای بازنشستگان این صندوق بدون محدودیت زمانی فراهم شده است.

مدیر صندوق بازنشستگی کشوری خراسان جنوبی با اشاره به آمار دریافتی‌های مرحله اول ادامه داد: تاکنون این وام در مرحله نخست برای ۴۴۱ نفر پرداخت شده و از طرفی سایت ثبت نامی دائما باز بوده و افراد می‌توانند مراجعه کنند.

باقری‌نژاد ادامه داد: با توجه به آغاز ثبت نام اینترنتی انتخاب بازنشستگان نمونه ملی و استانی در سال ۱۴۰۲، بازنشستگان متقاضی و علاقمند می‌توانند تا پایان خردادماه با مراجعه به درگاه خدمات الکترونیکی صندوق و بارگذاری اسناد و مدارک، تقاضای خود را ثبت کنند.

مدیر صندوق بازنشستگی کشوری خراسان جنوبی بیان کرد: پس از پایش و بررسی مدارک در شش محور و همزمان با روز خانواده و تکریم بازنشستگان طی مراسمی از این افراد تقدیر خواهد شد.

مدیر صندوق بازنشستگی کشوری خراسان جنوبی با بیان اینکه یکی دیگر از خدمات صندوق وام حمپاد است، افزود: طی این امر، بازنشستگان کشوری و فرزندانشان که در مقاطع ارشد و دکتری درحال تحصیل هستند و واحد پایان نامه انتخاب کرده‌اند، مشمول دریافت تسهیلات پایان نامه‌های دانشجویی(طرح حمپاد) می‌شوند که در زمان تنظیم پایان‌نامه می‌توانند از تسهیلات صندوق بازنشستگی کشوری بهره مند شوند.

مدیر صندوق بازنشستگی کشوری خراسان جنوبی تصریح کرد: این افراد می‌توانند در زمان تدوین پایان‌نامه از تسهیلات ۶ میلیون تومانی برای پایان‌نامه‌های دوره کارشناسی ارشد و ۸ میلیون تومانی برای پایان‌نامه‌های دوره دکتری استفاده کنند.

باقری‌نژاد با اشاره به اینکه ثبت نام این تسهیلات به صورت اینترنتی انجام شده و در طول سال فعال است، یادآور شد: متقاضیان می‌توانند از طریق درگاه خدمات الکترونیک صندوق بازنشستگی به نشانی sabasrm.ir ضمن کسب اطلاعات بیشتر، ثبت نام کنند.

طبق اعلام صندوق بازنشستگی کشوری، سامانه ثبت نام اینترنتی «وام ضروری» بازنشستگان کشوری از روز شنبه «ششم خرداد ماه ۱۴۰۲» فعال شده و در طول سال نیز به طور مستمر فعال خواهد بود.

دوره جدید وام ضروری بازنشستگان کشوری با افزایش دو برابری و به مبلغ ۳۰میلیون تومان با دوره بازپرداخت ۳۶ ماهه و کارمزد سالانه چهار درصد به حساب متقاضیان واجد شرایط واریز می‌شود.

سامانه ثبت‌نام اینترنتی وام ضروری بازنشستگان کشوری از ششم خرداد ماه فعال شده و در طول سال نیز به طور مستمر فعال خواهد بود. این امکان، براساس درخواست بازنشستگان و با هدف تسریع در خدمت به متقاضیانی که نیاز پیش‌بینی نشده به وام دارند در نظر گرفته شده است.

به گفته مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، نخستین مرحله پرداخت وام ۳۰ میلیون تومانی، با توجه به اولویت‌بندی متقاضیانی که ثبت‌نام کرده بودند، برای ۳۲هزار نفر از واجدان شرایط واریز شده است.

در درگاه خدمات الکترونیک صندوق بازنشستگی کشوری، شرایط ثبت‌نام و دریافت وام قید شده که به این شرح است:

– بازنشستگان و موظفین مشترک صندوق بازنشستگی کشوری می‌توانند با توجه به شرایط و ضوابط اقدام به ثبت درخواست وام ضروری خود کنند. پس از اعلام اسامی متقاضیان واجد شرایط ، مبلغ وام بر اساس اولویت تعیین شده به شماره حساب متقاضی نزد بانک صادرات ایران واریز می‌شود.

– مبلغ وام ۳۰۰ میلیون ریال است و فقط به حساب متقاضی در بانک صادرات که در سیستم احکام درج شده و از این حساب حقوق بازنشستگی/وظیفه دریافت می‌کند ، واریز خواهد شد.

– هرگونه تسویه حساب مربوط به وام‌های ادوار گذشته تاثیری در اولویت‌بندی و یا احراز شرایط دریافت وام ایجاد نخواهد کرد.

– متقاضیانی که از تاریخ صدور حکم بازنشستگی آنها کمتر از یک سال گذشته، مجاز به ثبت نام نیستند.

– وراث ذکوری که تا سه سال آینده از لیست وظیفه‌بگیری حذف می‌شوند، مجاز به ثبت‌نام نیستند.

– متقاضیانی که حکم ترمیم سال جاری برای آنان صادر نشده است، مجاز به ثبت نام نیستند.

– فقط یکی از وراث وظیفه‌بگیر با رضایت سایر وراث وظیفه‌بگیر می‌تواند از وام استفاده کند. لذا سایر وراث باید پس از ورود به لینک «سامانه تعهد وراث» و تکمیل آن، رضایت خود را از دریافت وام توسط متقاضی اعلام کنند.

– لازم به ذکر است تکمیل مشخصات در سامانه تعهد وراث برای وظیفه‌بگیران برای بیش از یک نفر الزامی است.

– تنها در صورت تکمیل و تایید مشخصات در سامانه تعهد وراث درخواست ثبت‌نام کننده در لیست متقاضیان وام ضروری قرار خواهد گرفت.

– درخصوص تعهد وراث صغیر و محجور، تنها از طریق سامانه مدیریت‌های استانی و با ارائه مستندات (قیم‌نامه، حکم سرپرستی صادره توسط دادگستری جمهوری اسلامی ایران) قابل تائید است.

– «بازنشسته» متقاضی که علاوه بر حقوق بازنشستگی خود به همراه سایر وراث از حقوق وظیفه استفاده می‌کند، به منظور امکان بهره‌مندی یک نفر از وراث وظیفه‌بگیر از تسهیلات وام ضروری، توصیه می‌شود «بازنشسته» متقاضی، از «دفتر کل بازنشستگی» خود اقدام به ثبت‌نام کند.

– «وظیفه بگیر» متقاضی که علاوه بر اینکه به تنهایی از دفترکل اول حقوق وظیفه دریافت می کند، به اتفاق وراث دیگر از دفترکل دوم نیز حقوق وظیفه دریافت می‌کند. توصیه می‌شود «وظیفه‌بگیر» متقاضی، از «دفتر کل اول» اقدام به ثبت‌نام کند تا امکان ثبت‌نام یک نفر از مابقی وراث وظیفه‌بگیر از «دفترکل دوم» فراهم شود.

– ذکر شماره دفترکل بازنشستگی، شماره ملی، شماره حساب بانک صادرات ایران و شماره تلفن همراه الزامی است.

– ثبت‌نام در سامانه، حقی را برای پرداخت وام به متقاضی ایجاد نخواهد کرد.

– پس از اتمام مهلت ثبت‌نام، سوابق متقاضیان از جمله مجموع وام‌های دریافتی، بهره‌مندی از سایرتسهیلات، میزان حقوق و غیره مورد بررسی و اولویت‌بندی قرار گرفته و بر اساس میزان اعتبار تخصیصی توسط بانک عامل، «واجدین شرایط» تعیین و اسامی در سامانه اعلام می‌شود.

منبع

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.