تاریخ انتشار : سه شنبه 7 آذر 1402 - 2:52
81 بازدید
کد خبر : 18225

ایران خودرو تولید گسترده این خودرو را کلید زد

ایران خودرو تولید گسترده این خودرو را کلید زد

ایران خودرو تولید گسترده این خودرو را کلید زد ایران خودرویی‌ها در ۶ ماهه ابتدایی سال جاری در تولید و عرضه رانا ضعیف عمل کردند. اما پیش بینی‌های صورت گرفته از سوی مدیران این خودروساز نشان می‌دهد قرار است این ضعف در نیمه دوم سال جاری جبران شود. اطلاعات منتشر شده در سایت کدال سازمان

ایران خودرو تولید گسترده این خودرو را کلید زد ایران خودرو تولید گسترده این خودرو را کلید زد

ایران خودرویی‌ها در ۶ ماهه ابتدایی سال جاری در تولید و عرضه رانا ضعیف عمل کردند. اما پیش بینی‌های صورت گرفته از سوی مدیران این خودروساز نشان می‌دهد قرار است این ضعف در نیمه دوم سال جاری جبران شود.

اطلاعات منتشر شده در سایت کدال سازمان بورس توس ایران خودرویی‌ها نشان می‌دهد این خودروساز قصد دارد تولید رانا را در نیمه دوم سال جاری حدود ۱۸۰ درصد رشد دهد. این خودروساز در ۶ ماهه ابتدایی امسال حول و حوش ۹ هزار و ۵۰۰ دستگاه رانا را در خطوط تولید تکمیل کرد.

اما خودروساز ساکن کیلومتر ۱۴ جاده مخصوص برآورد کرده تا در بازه زمانی مهر تا اسفند سال جاری تولید بیش از ۲۶ هزار دستگاه رانا را نهایی کند. همین برنامه ریزی در مورد عرضه این خودرو بازار نیز از سوی ایران خودرویی‌ها در دستورکار قرار گرفته است. رانا در میان محصولات عرضه شده توسط ایران خودرو در نیمه اول سال از همه کم فروغ‌تر بود. آبی‌های جاده مخصوص تا پایان شهریور امسال حدود پنج هزار و ۸۰۰ دستگاه انواع رانا را برای متقاضیان فاکتور کردند.

اما این روند در نیمه دوم سال تغییر خواهد کرد. ایران خودرویی‌ها قصد دارند در بازه زمانی مهر تا اسفند سال جاری حول و حوش ۲۹ هزار و ۹۰۰ دستگاه رانا را روانه بازار کنند. چنانچه خودروساز ساکن کیلومتر ۱۴ جاده مخصوص بتواند به پیش بینی خود جامه عمل بپوشاند، فروش رانا در نیمه دوم سال به نسبت نیمه اول سال جاری حدود ۴۲۰ درصد رشد خواهد کرد. بازار خودرو در نیمه اول امسال چشم انتظار عرضه گسترده رانا بود، اما این مساله بنا به دلایل نامشخص از سوی ایران خودرویی‌ها اتفاق نیفتاد.

اما حال که آبی‌های جاده مخصصو از برنامه خود برای نیمه دوم سال جاری رونمایی کردند تا حد زیادی خیال متقاضیان رانا راحت شد. زیرا ایران خودرویی‌ها برنامه ریزی‌هایی برای جبران عقب ماندگی در تولید و عرضه رانا دارند. براساس اطلاعاتی که در صورت‌های مالی ایران خودرویی‌ها منتشر شده این خودروساز در تولید رانا ظرفیت عملی ۵۰ هزاردستگاهی را دارد. اگر ایران خودرو تولید برآورد شده برای رانا را در بازه زمانی مهر تا اسفند عملیاتی کند.

طی سال جاری حدود ۳۵ هزار و ۷۰۰ دستگاه رانا را تولید و روانه بازار می‌کند؛ بنابراین خودروساز ساکن کیلومتر ۱۴ جاده مخصوص تا پایان سال جاری بیش از ۷۰ درصد ظرفیت عملی خود را در تولید رانا به کار می‌گیرد.

منبع

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.