تاریخ انتشار : دوشنبه 13 آذر 1402 - 14:15
71 بازدید
کد خبر : 18807

جدول عیدی و پاداش وزارت کار سال ۱۴۰۳

جدول عیدی و پاداش وزارت کار سال ۱۴۰۳

جدول عیدی و پاداش وزارت کار سال ۱۴۰۳ در این مقاله به بررسی موارد مطرح شده، همچنین جدول عیدی برای افراد با سابقه کمتر از یک سال در سال ۱۴۰۲ به ۱۴۰۳ پرداخته می‌شود. برای درک بهتر روند محاسبات، می‌توانید مقاله فرمول محاسبه عیدی سال ۱۴۰۳ را مطالعه نمایید. متن ‌قانون مربوط به تعیین عیدی

جدول عیدی و پاداش وزارت کار سال ۱۴۰۳ جدول عیدی و پاداش وزارت کار سال 1403

در این مقاله به بررسی موارد مطرح شده، همچنین جدول عیدی برای افراد با سابقه کمتر از یک سال در سال ۱۴۰۲ به ۱۴۰۳ پرداخته می‌شود. برای درک بهتر روند محاسبات، می‌توانید مقاله فرمول محاسبه عیدی سال ۱۴۰۳ را مطالعه نمایید.

جدول-عیدی-سال-1402-به-1403-1-1

متن ‌قانون مربوط به تعیین عیدی و پاداش سالانه (در این مورد عیدی سال ۱۴۰۳) کارگران شاغل در کارگاههای مشمول قانون کار:

‌ماده واحده – کلیه کارفرمایان کارگاههای مشمول قانون کار مکلفند به هر یک از کارگران خود به نسبت یک سال کار معادل شصت روز آخرین مزد،‌به عنوان عیدی و پاداش بپردازند. مبلغ پرداختی از این بابت به هر یک از کارکنان نبایستی از معادل نود روز حداقل مزد روزانه قانونی تجاوز کند.

‌تبصره ۱ – مبلغ پرداختی به کارکنانی که کمتر از یک سال در کارگاه کار کرده‌اند باید به مأخذ شصت روز مزد و به نسبت ایام کارکرد در سال، محاسبه‌گردد. مبلغ پرداختی از این بابت برای هر ماه نباید از یک دوازدهم سقف تعیین شده موضوع ماده واحده این قانون تجاوز نماید.

‌تبصره ۲ – در کارگاههایی که مطابق رویه جاری کارگاه بیش از مبالغ فوق پرداخت می‌نمایند، عرف کارگاه معتبر خواهد بود.

‌تبصره ۳ – رسیدگی به اختلافات ناشی از اجرای این قانون در صلاحیت مراجع پیش‌بینی شده در فصل حل اختلافات قانون کار می‌باشد.

جدول عیدی سال ۱۴۰۳ بر اساس قوانین کار و برای کارگران و کارمندان با سابقه کمتر از یکسال به صورت زیر است. محاسبات جدول زیر بر اساس میزان کارکرد شخص(تاریخ استخدام) در کارگاه و حداقل و حداکثر آن تهیه شده است:

منبع

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 2 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۱
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.