تاریخ انتشار : پنجشنبه 7 تیر 1403 - 2:31
52 بازدید
کد خبر : 21618

وعده های اقتصادی پزشکیان در مناظره انتخاباتی ۱۴۰۳

وعده های اقتصادی پزشکیان در مناظره انتخاباتی ۱۴۰۳
مسعود پزشکیان نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه مصالح مردم قربانی درک‌های متفاوت از منافع ملی است، گفت: شکاف بین مردم و دولت باعث ترس از تصمیم‌گیری‌های مهم و عدم اطمینان به حمایت آنها شده است.

به گزارش خبرنگار سیاسی  اتاق تجارت به نقل از ایرنا، مسعود پزشکیان نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری روز سه شنبه – پنجم تیرماه – با حضور در پنجمین و آخرین مناظره انتخاباتی با مناظره انتخاباتی با عنوان کارآمدسازی دولت در دو بخش پرونده های روی میز و انتظارات مردم از دولت چهاردهم، در مقابل پنج رقیب دیگر انتخاباتی، برنامه‌ها و دیدگاه‌های اجرایی و وعده های اقتصادی پزشکیان در مناظره انتخاباتی ۱۴۰۳ خود را تشریح کرد.

وعده های پزشکیان به مردم

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در بخش اول این مناظره با اشاره به اینکه پرسش این است که در اولین گام چه خواهم کرد؟ گفت: اگر از مردم بپرسیم که چه مشکلی را باید رئیس جمهور حل کند به اکثریت قاطع مردم مسایل اقتصادی چون تورم، عدم تناسب دخل و خرج، بیکاری، بی ثباتی سیاست ها، وضعیت بانک ها، مالیات های غیرقابل توجیه و مسایلی از این قبیل و در مرحله بعد سیاست خارجی و ارتباط با جهان و موضوعات اجتماعی و فرهنگی اشاره خواهند کرد.

وعده های اقتصادی پزشکیان در مناظره انتخاباتی 1403

پزشکیان اضافه کرد: اما مردم شریف ایران اگر از من بپرسید مهمترین کار رئیس جمهور چیست؟ می گویم مهمترین کار رئیس جمهور پاسخ دادن به این سوال است که چرا این مساله ها حل نمی شود؟ وجود مساله در همه جوامع طبیعی است آنچه طبیعی نیست حل نشدن مساله ها و باقی ماندن آنها برای مدت طولانی است.

وی تصریح کرد: من به شما می گویم که چرا این مساله ها حل نشده است و با ادامه وضع موجود نیز حل نخواهد شد. اول این است که شکاف های عمیق داخل ساختار سیاسی و نیز شکاف میان مردم و دولت به مهمترین موانع تصمیم گیری تبدیل و مصالح مردم قربانی درک های متفاوت از منافع ملی شده است.

این نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه شکاف بین مردم و دولت باعث ترس از تصمیم گیری های مهم و عدم اطمینان به حمایت مردم از این تصمیم گیری ها شده است، اضافه کرد: با این سطح از نزاع درون حکومت و شکاف مردم و دولت نمی شود برای ایران کار مهمی کرد. با این نزاع ها و شکاف ها نمی شود برای تورم و نظام چند نرخی ارز، قیمت گذاری حامل های انرژی، مساله آب و تحریم ها راه حل پیدا کرد.

پزشکیان بیان داشت: بهترین راه حل های کارشناسانه نیز در میان نزاع های سیاسی و شکاف مردم و حکومت بی اثر می شود و خود موضوعی برای منازعه و شکاف بیشتر تبدیل می شود. آنگونه که در گذشته موضوعی ملی نظیر برجام به موضوع نزاع سیاسی و شکاف اجتماعی بدل شد.

کارشناس همراه با شفافیت و پاسخگویی راهبرد من است
وی تاکید کرد: می خواهم الگویی از سیاست ورزی و اخلاق سیاسی معطوف به توافق سازی را سرلوحه کار خود قرار دهم و شدت منازعات سیاسی و شکاف دولت و مردم را کم کنم.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: دیگر اینکه ارجاع به امر کارشناسی وظیفه من است. هیچ گاه نمی پذیرم برای کسب رای در اینجا در حضور ملت ایران وعده های غیرکارشناسی و پوچ دهم. امر کارشناسی همراه با شفافیت و پاسخگویی راهبرد من است. من به کارگیری دیگران را براساس شایستگی های کارشناسی انجام خواهم داد.

پزشکیان یادآورشد: سوم اینکه من از رویکرد زورمدارانه، تحقیر و توهین می پرهیزم، این شیوه زندگی من است. من ارزش های دینی و اجتماعی خودم را دارم اما معتقدم در هیچ زمینه ای نمی توان دیگران را نادیده گرفت و تحقیر و توهین کرد. مردم ایران فهیم هستند و اخلاق مداری را ضرورت سیاست ورزی می دانم و نمایشی بی فایده. من در برخورد با رقبا و مواجهه با کارشناسان در زندگی اصول اخلاقی را همواره رعایت خواهم کرد.

وی تصریح کرد: من نقد پذیری و تن دادن به آزادی بیان را لازمه دولت شفاف، پاسخگو و بدور از فساد می دانم. من وعده های بی پشتوانه نمی دهم چون برای مردم احترام قائل هستم و ممکن نیست برای کسب رای یا خوشایند صاحبان قدرت و سرمایه مردم را فریب دهم. من دروغ نخواهم گفت و اگر موفق نشدم عذرخواهی خواهم کرد.

این نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: اطمینان دارم فقط با اتکا به راستگویی خودم و همه ارکان دولت اعتماد شما را جلب می کنم و این سرمایه عظیم ما در مسیر ساختن ایران خواهد شد. من در عمر خودم و خانواده ام از رانت ها بهره نبردم و به شما قول می دهم گزارشی درباره انواع رانت ها که در کشور توزیع می شود و جز فساد و نابرابری تولید نمی کنند به مردم ارایه کنم.

پزشکیان افزود: من به آزادی رسانه ها و شفافیت باور دارم. من معتقد به توسعه هستم و بقای کشور و توسعه مردم را گرو کارآمدی دولت می دانم. من به رعایت حقوق شهروندی باور دارم من رئیس جمهوری شنونده و پاسخگو خواهم بود نه سخنگو و ناشنوا . دولت من دولت شنیدن صدای مردم خواهم بود.

وی خاطرنشان کرد:‌ تکرار می کنم من دروغ نخواهم گفت. این بزرگترین رذیلت اخلاقی و ویروس کشنده است که مثل اپیدمی به جان سیاست ایران افتاده است. من از همه کسانی که با افتخار برای سربلندی و آبادی ایران رای می دهند تشکر می کنم و اطمینان دارم دوره جدیدی را در ایران شروع خواهیم کرد.

چرا یک میلیون مسکن و یک میلیون شغل درست نشد؟

پزشکیان در بخش دوم مناظره اظهار داشت: من آن چیزی را که گفتم به آن معتقدم. نمی دانم چرا برادرمان آقای قاضی زاده گیر می دهد و می خواهد ما را وارد یک جریان کند که همان اختلافات است. برادر عزیزمان قبلا هم می گفت سه روزه بورس را حل می کند. به جانبازان تلفن بزنند که اگر از وضعیت راضی هستند که حتما درست است.

وی ادامه داد: می خواهم این را بگویم و نمی خواهم وارد قصه شوم. مشکل ما نبود راه حل نیست. کلی راه حل داریم. مردم نگاه کنند که الان حرف من را می شنوید در گذشته قرار بود یک میلیون مسکن درست شود، یک میلیون شغل ایجاد شود، تورم پایین بیاید و می گفتیم همه چیز را می خواهیم درست کنیم چرا درست نشد.

این نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری یادآورشد: به نظر من اگر همان حرف اول را بر می گردم که حضرت علی (ع) فرمودند هیچ مشکلی در حضور متقی در جامعه ایجاد نمی شود اگر مشکل وجود دارد بروید مشکل خود را حل کنید. در خانه ها مخفی شوید و بر سر یکدیگر بزنید اما اگر در میدان هستید مشکل باید حل شود، نتوانستیم مشکل را حل کنیم این یک واقعیت است. حالا هم می گوییم یک روزه حل می کنیم که امکان ندارد، غیر ممکن است.

پزشکیان اظهار کرد: قانون برنامه داریم و قرار نیست هرکس برنامه بیاورد. اگر برنامه ای که دولت رئیسی نوشته می پذیریم یک قانون دیگر نوشتن چیست؟ اگر آن قانون را می خواهید اجرا کنید این حرف ها را برای چه می زنیم؟ تصور نمی کنم برادرمان آقای قاضی زاده تا آخر در انتخابات بمانند، فکر می کنم ان شاالله که بماند من اشتباه می کنم.

وی ادامه داد: واقعیت قضیه این است که ما باید در سیاست های کلی نظام و قانون برنامه باهم مشترک باشیم. قانون برنامه را همین دولت و مجلس نوشته و مصوب کرده اند. شاید یکسری از حرف ها خیال پردازانه است که می شود آن را اصلاح کرد. اما اگر قرار است کاری انجام دهیم همانی که روی میز است و قانون شده باید اجرا کنیم.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری بیان داشت‌: حالا یکی می گوید من مدیرتر هستم. مشکل فرد نیست مردم شما در تمام ادارات، شهرداری ها و بنگاه ها نگاه کنید اگر آدم هایی که جایگزین شدن کارشناس تر، عالم تر و ماهرترند حق با اینها است اجازه دهید ادامه پیدا کند. اما این که ما این حرف ها را می زنیم و عده ای از آدم های خود را سرکار می گذاریم که نه تجربه و علم و کارشناس است بعد کی بود کی بود من نبودم، همه تقصیرها هم برای گذشته است.

پزشکیان افزود: این آدم هایی که جدیدا آمدند تقصیر چه کسانی است. این مشکلاتی که درادارات، تورم و گوشت و نان و مسکن وجود دارد مقصر چه کسانی هستند حتما اینها را آمریکا کرده است.

وی عنوان کرد:‌ ما می توانیم مشکلاتمان را حل کنیم اول باید به کارشناسان اعتماد کنیم. دائم می گوییم این بد است آن بد است. کارشناس تجربه، علم و سابقه داشته و تعهدی در قبال آن مسئولیت دارد.

اگر به وعده‌هایمان عمل نکردیم، محاکمه شویم

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بیان داشت:‌ بارها گفته ام که حضرت علی (ع) در خطبه ۱۶ که به حکومت می رسد می فرماید که گردنش را در قبال حرف هایش گرو می گذارد. واقعا بگوییم که اگر ما به وعده هایمان عمل نکردیم یکی ما را محاکمه کند. چقدر از این وعده ها می دهیم. چهل سال است که این حرف ها را می زنیم چرا اجرا نمی شود برای این که در داخل باهم دعوای سیاسی داریم. قانون و سیاست های کلی رهبری میثاق مشترک ما است. باید آدم هایی که ادعا می کنند آن قانون را اجرا کنند.

پزشکیان اضافه کرد: مشکلات فرهنگی مگر زاییده دولت ها است. فرهنگ را صدا و سیما و روحانیت و مسجد و کسانی که ادعای مذهب دارند ایجاد می کنند. زندگی من معلوم است. رفتار من با مردم مشخص است. دفاع من از مردم معلوم است.

وی خاطرنشان کرد: بنده با تمام وجود به این مردم عشق می ورزم. در زندگی و رفتارم و طبابتم. این را که می گویم مردم می فهمند. این که ما همدیگر را متهم کنیم راه به جایی نمی برد. بیایید دست از اختلافات برداریم. اول انسجام است. اختلاف یعنی لبه آتش و نابودی کشور است. تورم مشکل است، انرژی را پِرت می کنیم و ۱۶۰ میلیارد دلار پِرت انرژی داریم که این راه حل دارد بیایید دست به دست هم دهیم مشکل را حل کنیم.

دولت تورم ایجاد می‌کند و گناه را گردن تولیدکننده و کسبه می‌اندازد

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در بخش سوم مناظره گفت: حل مشکلات اقتصادی، رفاه اجتماعی، بیکاری، فساد و بهبود روابط کشورها دو مساله است که یکی داخل و یکی خارج است.

پزشکیان اظهار داشت: مشکل داخلی که همه نامزدها هم مطرح کردند بحث تورم، پِرت انرژی و ارز است. پیشنهادهای مختلفی در رابطه با حیف و میلی که در سوخت می شود اراه شده است. نزدیک ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیارد دلار در این زمینه پول هدر می رود و به دست قشرهای مختلفی که باید برسد نمی رسد.

وی افزود: ایجاد کننده و عامل اصلی تورم هم دولت است. دولت دارد تورم را ایجاد می کند و بعد گناه را گردن تولید کننده و کسبه و مسایل دیگر می اندازد. صبح تورم ایجاد شده و قیمت مثلا خودرو یا یک کالایی بالا رفته است از همین تورم هم باز دولت مالیات می گیرد. یکبار جیبش را خالی کرده و یکبار هم از آن داشته اش مالیات اضافه می گیرد که دولت باید اینها را حل کند و راه حل های مختلف وجود دارد.

این نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بیان داشت: بحث ارز هم خیلی روشن است. به هرکسی غیر از ارز دارو و مواد اولیه و کالاهای اساسی ارز ۲۶ هزارتومانی، ۴۰ هزارتومانی، هر تومانی بخواهی بدهی رانت است. این باعث می شود که وقتی که می خواهند ثبت سفارش کنند جنس وارد کنند، گران اعلام می کنند وقتی می خواهند صادر کنند ارزان، تا آنجا که گران فروخته اند دلارها را بردارند و وقتی صادر کردند دلار اضافی بگیرند، که اینها بحث هایی است که کارشناسان می دانند.

پزشکیان یادآورشد: به طور حتم ما باید وضعیت معیشتی معلمان، نیروهای انتظامی، بازنشستگان، کارگران و همه کسانی که در سیستم دولتی کار می کنند را بالا ببریم تا بتوانند زندگی خوبی داشته باشند که لازمه آن ایجاد نگاه به پول هایی است که در دولت حیف می شود و می توان جلوی آن را گرفت. راحت داریم عده ای را پولدار می کنیم. ما باید کاری کنیم که هر مداخله ای که می کنیم به نفع محرومین و اقشار آسیب پذیر تمام شود.

دولت تورم ایجاد می‌کند و گناه را گردن تولیدکننده و کسبه می‌اندازد

قانون درست اجرا شود دلال، قاچاقچی و رشوه‌گیر نمی‌تواند به سادگی فعالیت کند

وی اضافه کرد: جلوی فساد را چگونه می شود گرفت. در زمان نایب رئیسی مجلس دنبال این مساله بودم که قانون بنویسیم دیدم قانون وجود دارد ما قانون را اجرا نمی کنیم. مشکل ما این است حرف درست بزنیم ، حرف درست را آدم های درست می توانند اجرا کنند و بعد در این درستی ارتباطاتی باشد که باهم دعوا نکنیم. حرف درست نوشته شده، قانون است اجرا نمی کنیم.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: کدملی، کدپستی، کد زمین به اضافه ماده ۱۶۰ مکرر مالیات ها را داریم. این را اگر سیستم اجرا کند من تاجر، پزشک، نماینده نمی توانم پول اضافه و رانت بگیرم، پولی بگیرم به حساب بچه ام، عمه ام و خاله ام بریزم. چون این روند در عدم شفافیت است. اگر قانون اجرا شود هیچ دلالی، قاچاقچی، زمین خوار و رشوه گیری نمی تواند به سادگی رشوه بگیرد و هیچ زمانی نمی توانند کوه خواری کنند. برای این که همه اینها کد و حساب و کتاب دارند.

پزشکیان گفت: لازم نیست با کسی دعوا کنیم. چرا باید بگذارند من پایم بلغزد و سپس بگویند تو هزارمیلیارد پول خورده ای. من ده میلیون پول به حسابم اضافه بیاید سیستم می تواند شناسایی کند و جلوی من را بگیرد. باید سیستم ها را درست کنیم تا مشکلات را حل کنیم.

وی ادامه داد: در رابطه با روابط بین الملل ما لاجرم برای این که ۲۰۰ میلیارد دلاری که هرسال رشد ۸ درصد نیاز است باید با دنیا روابط مان را اصلاح کنیم. هیچ کشوری در طول تاریخ امکان ندارد با بستن مرزها و این که خودش کاری کند به رونق و رشد برسد. قطعا ما از غافله علم و تمدن دور خواهیم ماند اگر نتوانیم این مشکل خارجی خود را حل کنیم.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: این که در داخل با وحدت و انسجام مسایلی را که روی آن توافق می کنیم که ارز است، سوخت مفت دادند و تورم است مقصر ما هستیم اینها را اصلاح کنیم که لازمه آن هماهنگی بین قوا و کارشناسان و استفاده از آدم های کاردان و کارشناس است.

مشکل مملکت تئوری نیست راه حل وجود دارد

پزشکیان در بخش چهارم این مناظره نیز گفت: به من اعراض کرده بودند که دکتر قاضی زاده که گفته آقای جهرمی اینترنت را چکار کرده است. آقای جهرمی الان در وسط برنامه به من تلفن کرد و گفت زمانی که وزیر بوده آقای جلیلی و قالیباف عضو شورای عالی امنیت ملی بوده اند و دستور قطع از آنجا آمده است و او را به خاطر این که آن طوری که عمل نکرده دادگاهی کرده اند حالا شما بگویید که آنها این کارها را کردند.

وی افزود: در رابطه با حامیان من، علی عبدالعلی زاده رئیس ستاد من است. رئیس کمیته مردمی من سردار مولوی قائم مقام عملیاتی لشکر عاشورا مهدی باکری بود که تمام بدنش ترکش است و بالای ۷۰ درصد جانباز هستند و همه کسانی که دور او هستند جانبازان اند. از ستاد شهید رئیسی تعدادی زیادی برای ما در بسیاری از شهرستان ها کار می کنند که اگر خواستید اسم های آنها را اعلام می کنیم. مواضع من خیلی روشن است.

این نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری یادآورشد: باز بر می گردم به آن چیزی که از اول گفتم و امروز هم روز غدیر و روز حضرت علی (ع) است که من وصیت ایشان را برای خودم و همه کسانی که این حرف ها را می شنوند می گویم.

پزشکیان اضافه کرد: هیچ وقت نخواستم از خودم بگویم که چه کسی هستم. هیچ عملیاتی لشکر عاشورا انجام نداده ما به عنوان مسئول تیم های اضطراری آنجا یا حضور داشتیم یا نیرو فرستادیم. هیچ جبهه ای نبوده که ما حضور نداشته باشیم. در زندگی هم رانتی و رشوه ای نگرفتم و تمام زندگی ام برای مردم بوده است. حالا شما دایم بگویید که شما فلان هستید.

وی بیان کرد: حضرت علی (ع) می گوید اوصی کم به تقوالله. اولا توصیه به تقوا می کند. در دنیا اگر چیزی از تو گرفتند تاسف نخور و دنبال دنیا هم نرو. حق بگو. بنده در مجلس در مورد خیلی از مسایلی که بوده اعلام کردم و محکم پشت تریبون از مردم دفاع کردم. در جریان و اتفاق خونینی در زاهدان، تعداد زیادی از نیروها شهید شدند رهبری فرمودند که اینها شهید هستند ظلم شده تا حالا شهادت آنها را اعلام نکرده ایم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: من همیشه از حق مردم دفاع کردم و دفاع خواهم کرد. همیشه طرف مظلوم بودم و هیچ وقت به جبهه ظالم نرفتم. تقوا یعنی حرکت و تصمیم بدون خطا و اجرای بدون خطا. شما را به تقوا توصیه می کنم. دایم تئوری می گویید در این مملکت مشکل تئوری نیست راه حل وجود دارد مشکل راه حل نیست. مشکل آدم هایی هستند که علم و ایمان و انگیزه و باور ندارند که اجرا کنند.

پزشکیان خاطرنشان کرد: به من می گویند عوام فریبی می کنی، من عوام فریبی می کنم. خیلی از این شعارهایی که گفته می شود اصلا اجرا شدنی نیست یا در این وضعیت نمی شود اجرا کرد. وعده می دهیم عمل نمی کنیم. مردم چرا از ما روبگردانند. بنده همیشه مدافع مظلومین بوده ام. یکبار پیدا کنید که از یک آدم گردن کلفت دفاع کرده باشم. در واقع خیلی زیادی بوده که سکوت شده اما حق مردم را در خیابان ها و تظاهرات ضایع کردند.

وی افزود: معلمان درب مجلس حق خود را خواستند با باتوم و زندان از آنها پذیرایی کردند. وقتی حرف می زنیم که شما برای مردم چکار کردید. من که همیشه طرفدار این مردم هستم. مشکل ما همین دعواها است. دایم به هم گیر می دهیم که تو آنی، تو اینی من اینم، بسمه الله تو کارت را بکن و ما هم کار خودمان. شما همان قانون و سیاست های کلی رهبری را دنبال کنید ما دنبال شما و نوکر شما هستیم اما تا آخر بمانید و با مردم در اینجا حداقل صادق باشید.

آمده‌ام تا کشور را در مسیر اصلاح زیرساخت‌های تولید و مصرف انرژی قرار دهم

وعده های اقتصادی پزشکیان در مناظره انتخاباتی 1403

پزشکیان در بخش پایانی و جمع بندی مناظره گفت: زاکانی می گوید من از خلافکار دفاع کردم، خلاف کاری که می گوید من از او دفاع کردم ۶ مجتهد شورای نگهبان و ۶ حقوقدان شورای نگهبان مجددا تایید کردند و نماینده شد اما آنها در حقش نامردی کردند.

وی ادامه داد: مردم شریف و صبور ایران، چالش سختی برای ورود به انتخابات داشتم. به روشنی می دیدم ایران ما با این همه ظرفیت خدادادی نباید در اثر تحریم ها هر روز در جهان منزوی تر شود. این گوش‌گیری ما را پیر و ناتوان می سازد اما با وجود پیچیدگی مشکلات کشور آنها را قابل حل می دانم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری بیان داشت:‌ من آمده ام تا با ترکیب قدرت نرم و سخت، دیپلماسی و میدان، مذاکره و مقاومت ، همبستگی اجتماعی و قدرت دولت مردم را از تنگنای تحریم ها برهانم. آمده ام مردم ایران حسرت فرزندان و نحوه هایشان را نخورند. آمده ام تا پلی باشم برای برقرار کردن ارتباط میان حکومت و نسل جوان برای پایان دادن به شکافی که بین قدرت سیاسی و نسل جدید شکل گرفته است.

پزشکیان ادامه داد: آمده ام تا توجه به محیط زیست را در کانون اقدامات توسعه ای قرار دهم و روند تخریب بنیان های محیط زیست و ظرفیت زیست پذیری ایران را کند و متوقف کنم. من آمده ام تا کشور را در مسیر اصلاح زیرساخت های تولید و مصرف انرژی و رفع ناترازی قرار دهم.

وی افزود: دسترنج روستاییان، کشاورزان، عشایر و قومیت های کشور در معرض سوء استفاده دلالان و رانت خواران است من آمده ام که اطمینان حاصل کنم ضمن ارتقای سطح بهداشت و آموزش آنان رابطه مستقیم این اقشار با بازار محصولات آنها برقرار شود. کارگران و مهندسان که چرخه صنعت را می چرخانند و کشور را به سوی تکنولوژی جدید رهنمود می سازند از حق و حقوقشان به طور مناسب برخوردار باشند. آمده ام که در بهبود سطح زندگی این اقشار موثر باشم و به دست یابی به حقوقشان به آنان یاری رسانم.

این نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: ارتشیان، سپاهیان و نیروهای نظامی و امنیتی که حامیان امنیت و استقلال ایران عزیز هستند و مایه مباهات و غرور ملی هستند مستحق احترام شایسته هستند. زندگی مالی و معیشتی آنها در تنگنای جدی است. من آمده ام احترامی را به آنها برگردانم که درخور جایگاه رفیع آنها است و سطح زندگی را برای آنها تامین کنم که درخور آن عزیزان باشند.

پزشکیان بیان کرد:‌ معلمان و استادان کشور یعنی آینده ساز این سرزمین کهن آزادی عمل بیشتری داشته باشند که می خواهند طالب فرصت و ابتکارات و نوآوری های دانش آموزان خود باشند. من آمده ام که استقلال و احترام را در فضای آموزشی گسترش دهم.

وی تاکید کرد:‌ بازنشستگان ما عزیزانی هستند که ماه ها در احقاق حقوق خود از این اداره به آن اداره مراجعه می کنند. آمده ام تا بلکه امکان زندگی و رفاه حداقلی آنها را فراهم کنم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: مالکان و کارکنان و مدیران بنگاه ها تشنه ثبات، فضای کسب و کار مناسب و فاصله گذاری با دخالت های دولت هستند. آمده ام تا به شکل گیری بنگاه های اقتصادی قدرتمند مبتکر و دانش بنیان کمک کنم.

پزشکیان گفت: سرمایه گذاران بورس از آنچه در چند سال اخیر به سرشان آمده اند به شدت آزورده اند. سهام داران سهام عدالت حق و حقوق خود را می خواهند. آمده ام از شکل گیری بازار سرمایه قدرتمند در خدمت تولید و اشتغال حمایت کنم.

وی یادآورشد: فارغ التحصیلان دانشگاه های دولتی و آزاد خواهان فضای آموزشی آزاد تر و سازکارتر با بازار کار هستند. آمده ام که استقلال کادر آموزشی دانشگاه ها را ارتقا دهم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: حفظ جایگاه و شان خانواده شهدا و ایثارگران و جانبازان این یادگاران دفاع مقدس وظیفه هر ایرانی میهن دوست است آمده ام که این جایگاه رفیع را در حد خود تا آنجایی که می توانم ارتقا دهم.

پزشکیان خاطرنشان کرد: ایران کشوری پهناور و با تنوعاتی فرهنگی ، قومی، زبانی و دینی و مذهبی است آمده ام که با همه این تنوع ها احترام بگذارم و مشارکت همه ایرانیان را در اداره کشور توام با همبستگی اجتماعی و میهن دوستی جلب کنم.

وی گفت: جهان با سرعت به سوی دسترسی های کم هزینه و پرسرعت اینترنت حرکت می کند آمده ام تا موانع دسترسی مردم و صاحبان کسب و کار را به جدید ترین فناوری ها از سر راه بردارم. آمده ام رئیس جمهور دولتی باشم که به زنان و دختران این سرزمین و خواسته هایشان احترام می گذارد و زمینه شکوفایی بیشترشان را فراهم می کند.

این نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد:‌ادعا می کنم آنچه را که ذکر کردم به طور کامل و به سرعت محقق خواهد شد. من برای طی کردن این مسیر به پشتوانی مردم ایران و کارشناسان با تجربه کشور احتیاج دارم. گوش می دهم و پاسخ می دهم. من آمده ام تا با رعایت اخلاق سیاسی وبخصوص پرهیز از دروغ فضای سوء ظن و تهمت زدن به توافق سازی به جناح های سیاسی وسطوح بروکراسی برای حل مشکلات کشور ملموس اقدام کنم.

پزشکیان اضافه کرد:‌ در راس نظام سیاسی ما رهبری قرار گرفته که پشتیبان پیشرفت کشور و حامی عبور از مشکلات است. ایشان بن بست ها را می شکند و سرمایه ای برای حل اختلافات است.

به گزارش ایرنا، مناظره نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری به صورت زنده از شبکه‌های یک و شبکه‌های رادیویی انتخاب و ایران پخش شد و از شبکه سلامت سیما نیز برای ناشنوایان روی آنتن رفت.

همچنین لینک پخش زنده مناظره های نامزدهای ریاست جمهوری از طریق ساترا در اختیار سکوهای شبکه نمایش خانگی و خبرگزاری‌ها قرار داده می‌شود تا مخاطبان بتوانند نسبت به پخش زنده مناظره‌های تلویزیونی از طریق قاب اختصاصی (آی فریم) اقدام کنند.

مدت زمان این مناظره ۳ ساعت و ۳۰ دقیقه بود و مهدی خسروی گوینده خبر اجرای برنامه را به عهده داشت

پیش از این نخستین مناظره تلویزیونی نامزدهای چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری روز دوشنبه ۲۸ خرداد ماه، دومین مناظره پنجشنبه ۳۱ خردادماه، سومین مناظره جمعه اول تیرماه و چهارمین مناظره دوشنبه چهارم تیرماه برگزار شده بود و این آخرین مناظره تا پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری است.

سه مناظره اول از ساعت ۲۰ تا ۲۴ روی آنتن سیما رفت و مناظره شب گذشته نیز به دلیل همزمانی با شب عید سعید غدیرخم ساعت ۲۰ تا ۲۳ پخش شد.

سعید جلیلی، امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، محمد باقر قالیباف، علیرضا زاکانی، مصطفی پورمحمدی و مسعود پزشکیان، ۶ نامزد تایید صلاحیت شده در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری هستند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.