تاریخ انتشار : سه شنبه 22 اسفند 1402 - 13:08
45 بازدید
کد خبر : 21034

پیش فروش آپارتمان ۶۰ متری منطقه ۲۲

پیش فروش آپارتمان ۶۰ متری منطقه ۲۲

شما با توجه به لوکیشن و امکانات پروژه‌های در حال اجرا در چیتگر شمالی و جنوبی، با پیش پرداخت چند صد میلیون تا حدود یک میلیارد تومان در سال ۱۴۰۲ امکان مشارکت در این پروژه‌ها را داشتید. پیش فروش آپارتمان ۶۰ متری در غرب تهران شاید برای سرمایه گذاران سوال باشد: بهترین پیش فروش های

شما با توجه به لوکیشن و امکانات پروژه‌های در حال اجرا در چیتگر شمالی و جنوبی، با پیش پرداخت چند صد میلیون تا حدود یک میلیارد تومان در سال ۱۴۰۲ امکان مشارکت در این پروژه‌ها را داشتید.

پیش فروش آپارتمان ۶۰ متری در غرب تهران

شاید برای سرمایه گذاران سوال باشد: بهترین پیش فروش های ۶۰ متری در منطقه ۲۲ کدام هستند؟ فاکتورهای متعددی در انتخاب بهترین پروژه با واحدهای ۶۰ متری در غرب تهران تاثیرگذار هستند.
از جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 •    لوکیشن پروژه
 •   میزان پیشرفت پروژه یا برج
 •   اعتبار تعاونی
 •   امکانات رفاهی
 •   قیمت هر متر پیش فروش
 •  مبلغ پیش پرداخت
 • تعداد اقساط

آسان یاب در ادامه به بررسی قیمت پیش فروش آپارتمان ۶۰ متری در دریاچه چیتگر و سایر نقاط منطقه ۲۲ تهران پرداخته و پاسخ سوالات متداول سرمایه گذاران را خواهد داد. توصیه می‌شود قبل از انتخاب بهترین پیش فروش، با پروژه های در حال اجرا در بخش‌های مختلف چیتگر آشنا شوید.

۷ عامل موثر در خرید بهترین پیش فروش ۶۰ متری

پیش فروش آپارتمان 60 متری در تهران

اگر قصد انتخاب بهترین پروژه با مناسب‌ترین قیمت را دارید (که در آن واحدهای ۶۰ متری با کلیه امکانات در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد)، به نکات زیر توجه کنید:

۱.  لوکیشن پروژه

محل اجرای پروژه از مهم‌ترین فاکتورهایی است که تاثیر زیادی در آینده آن دارد. برخی از نقاط چیتگر هستند که با اتمام پروژه‌های مسکونی در پهنه مورد نظر، در چند سال آینده رشد قابل توجهی خواهند داشت.
علاوه بر این، فاصله با اماکن تجاری و رفاهی، در زمان نیاز به انتخاب بهترین پیش فروش های منطقه ۲۲ باید مدنظر قرار گیرد.
برای مثال، فاصله تا مترو، اتوبان‌ها و بزرگراه‌ها، مراکز درمانی، مراکز تجاری و تفریحی مانند مجتمع ایران مال، دریاچه خلیج فارس و … برای برخی از سرمایه گذاران و ساکنان منطقه ۲۱ و ۲۲ مهم است.

۲. میزان پیشرفت پروژه یا برج

درصد پیشرفت عملیات ساخت آپارتمان های ۶۰ متری، در پیش فروش های منطقه فاکتور دیگری است که تاثیر قابل ملاحظه‌ای بر قیمت آن‌ها دارد.
شما باید قبل از خرید به زمان آغاز عملیات و زمان تحویل پروژه دقت کنید. همچنین به امکان تاخیر در تحویل آپارتمان‌های ۶۰ متری (به دلیل کندی سرعت عملیات اجرایی)، توجه داشته باشید.
لازم است اشاره شود کارشناسان املاک می‌توانند اطلاعات بیشتری در اختیار خریداران قرار دهند. اما به طور کلی پیش فروش های چیتگر را می‌توان در ۴ دسته زیر قرار داد:

 •  در مرحله پذیره نویسی و گودبرداری
 •  تحویل ۳ تا ۴ ساله
 •  تحویل ۲ تا ۳ ساله
 •  تحویل و تکمیل تا ۱ سال

پیش فروش های ۶۰ متری که در مراحل آخر عملیات ساخت قرار داشته (یا تا ۱ سال دیگر آماده می‌شوند)، قیمت بالاتری دارند. در این پیش فروش ها حداقل پیش پرداخت بالاتر از ۱ میلیارد تومان است. مگر اینکه فروشنده یا تعاونی به خریدار امکان قسط بندی را بدهد.
اما اگر عجله ندارید، می‌توانید پیش فروش های در مرحله پذیره نویسی (یا گودبرداری و فونداسیون) را با پیش پرداخت چند صد میلیون خریداری کنید.

۳.  اعتبار تعاونی

واحدهای ۶۰ متری در پروژه های منطقه ۲۲ توسط تعاونی‌های مختلفی به اعضا واگذار می‌شوند. حتی ممکن است بتوانید با خرید سهم یک واحد در این پروژه‌ها شریک شوید. اگر قصد شرکت در پذیره نویسی یا خرید امتیاز پیش فروش های ۶۰ متری را داشته باشید (که در مرحله گودبرداری یا مراحل اولیه عملیات اجرایی هستند)، اعتبار تعاونی سازنده آن را ارزیابی کنید.
زیرا برخی از تعاونی‌ها خوش قول هستند و حتی ممکن است پروژه را قبل از مهلت تعیین شده تمام و تحویل اعضا دهند. اما اگر تعاونی به دلیل عدم دریافت جوازهای لازم یا سایر مشکلات نتواند پروژه را در مهلت مقرر تمام کند، ممکن است متضرر شوید.
توصیه می‌شود با تعاونی های معتبر منطقه ۲۲ آشنا شوید. به خصوص با پیش فروش های تعاونی‌های دولتی (یا وابسته به نهادهای معتبر) ، کاشانه همت ، سپاشهر ، ابنیه آکام ، آرین سازه و … آشنا شوید.

۴.  امکانات رفاهی

بسیاری از تعاونی‌ها تلاش کرده‌اند در داخل واحدهای ۶۰ متری و مشاعات امکانات مدرن مانند موارد لیست شده در زیر را در اختیار شهروندان قرار دهند:

 •  پارکینگ اختصاصی
 •   انباری
 •   سالن‌های اجتماعات و …
 •   امکانات ورزشی
 •   سونا، جکوزی و ..
 •   آسانسور و باربر
 •   سیستم گرمایشی مدرن

نگاهی دقیق‌تر به مقایسه آن‌ها پرداخته و امکانات رفاهی، ورزشی در طبقات مشاع، طبقات زیرزمین و محدوده برج‌ها را ارزیابی کنید.

۵.  قیمت هر متر پیش فروش

قیمت هر متر از پیش فروش های منطقه ۲۲ تهران و در محدوده چیتگر یکی دیگر از فاکتورهای تعیین کننده در هزینه لازم برای پیش خرید واحدهای ۶۰ متری است.
به طور کلی دو فاکتور زیر تعیین کننده قیمت کل یک واحد ۶۰ متری هستند:

 •   قیمت زمین و تراکم
 •   هزینه ساخت هر متر مربع

میانگین قیمت آپارتمان ۶۰ متری در دریاچه چیتگر در سال ۱۴۰۲ حدود ۴۴ میلیون تومان است. این بدان معناست که برای خرید یک خانه ۶۰ متری در این منطقه باید حدود ۲.۶ میلیارد تومان هزینه کنید.

۶. مبلغ پیش پرداخت

نگاهی به آگهی پیش فروش های منطقه اطراف دریاچه شهدای خلیج فارس نشان می‌دهد که در برخی از دفاتر فروش و تعاونی‌ها قیمت‌‌ها برای برج‌های لوکس مناسب‌تر است.
در نیمه دوم سال ۱۴۰۲ ، پیش پرداخت اولیه در پذیره نویسی یا مبلغ لازم برای پرداخت به دارندگان امتیاز واحدهای ۶۰ متری از کمتر از ۵۰۰ میلیون تومان تا بیش از یک میلیارد تومان بود.

۷. تعداد اقساط

تعداد اقساط و مبلغ هر قسط فاکتور مهم دیگری است که خریدار باید با توجه به توان مالی خود به آن توجه کند.
جالب است بدانید برخی از پیش فروش های منطقه ۲۲ امکان قسط بندی تا بازه زمانی ۲.۵ ساله را دارند. اما در برخی از پروژه‌ها باید بخش عمده پول به صورت پیش پرداخت به فروشنده یا تعاونی داده شود.

جمع بندی

پیدا کردن بهترین پیش فروش آپارتمان ۶۰ متری در منطقه ۲۲ و ۲۱ تهران (یا در محدوده چیتگر)، با توجه به تنوع پروژه‌ها و تعاونی‌های مسکن، چالش بزرگی برای سرمایه گذاران است.
برای همین توصیه می‌کنیم ابتدا با نقشه منطقه و سابقه تعاونی‌های فعال در غرب تهران آشنا شوید. پس از آن از چند مشاور املاک یا دفتر تعاونی در مورد قیمت خرید پیش‌فروش های ۶۰ متری سوال کنید.

سوالات متداول در باره پیش فروش آپارتمان در منطقه ۲۲ تهران

بهترین پیش فروش ۶۰ متری منطقه ۲۲ از نظر متخصصان کدام است؟

مشاورین املاک نظرات مختلفی دارند. از نظر ما بهترین پیش فروش‌های مطمئن که در مرحله پذیره نویسی یا فونداسیون هستند را باید از تعاونی‌های معتبر خریداری کنید که رزومه خوبی دارند.
اما در مورد پروژه هایی که در مراحل پایانی هستند، موقعیت پروژه و قیمت آن، مهمترین عامل برای تصمیم گیری برای خرید است.

قیمت پیش فروش آپارتمان ۶۰ متری در آینده چقدر خواهد شد؟

در حال حاضر امکان پیش خرید واحد ۶۰ متری (یا خرید یک سهم از آپارتمان های ۹۰ یا ۱۲۰ متری)، با پرداخت چند صد میلیون تومان تا حدود یک میلیارد تومان وجود دارد. این فرصت خوبی برای سرمایه گذاری در چیتگر شمالی یا جنوبی است. اما در صورت ادامه روند فعلی در بازار مسکن، ممکن است قیمت پیش فروش آپارتمان‌های ۶۰ متری تا سال ۱۴۰۵ بیش از ۳۰ تا ۱۰۰ درصد افزایش یابد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.