تاریخ انتشار : شنبه 9 تیر 1403 - 12:30
20 بازدید
کد خبر : 21627

۱۰ روش تقویت مهارت زبان انگلیسی برای مهاجرت

۱۰ روش تقویت مهارت زبان انگلیسی برای مهاجرت

مهاجرت به کشوری دیگر با سختی‌ها و چالش‌های زیادی روبرو است و شما باید قبل از مهاجرت، به تأمین و برطرف کردن نیاز‌های مختلف خود بپردازید. یکی از این نیاز‌ها، توانایی صحبت کردن به زبان کشوری است که می‌خواهید به آنجا مهاجرت کنید. از آنجایی که زبان انگلیسی در اکثر کشورهای دنیا زبان مرسوم و قابل فهم است، می‌توانید با تقویت مهارت زبان انگلیسی برای مهاجرت، در اکثر کشورهای دنیا با مردم ارتباط برقرار کنید.

در ادامه به بررسی ۱۰ روش تقویت مهارت زبان انگلیسی برای مهاجرت خواهیم پرداخت:

10 روش تقویت مهارت زبان انگلیسی برای مهاجرت

مهاجرت به کشوری دیگر با سختی‌ها و چالش‌های زیادی روبرو است و شما باید قبل از مهاجرت، به تأمین و برطرف کردن نیاز‌های مختلف خود بپردازید. یکی از این نیاز‌ها، توانایی صحبت کردن به زبان کشوری است که می‌خواهید به آنجا مهاجرت کنید. از آنجایی که زبان انگلیسی در اکثر کشورهای دنیا زبان مرسوم و قابل فهم است، می‌توانید با تقویت مهارت زبان انگلیسی برای مهاجرت، در اکثر کشورهای دنیا با مردم ارتباط برقرار کنید.

در ادامه به بررسی ۱۰ روش تقویت مهارت زبان انگلیسی برای مهاجرت خواهیم پرداخت:

o       برقراری ارتباط با افراد بومی برای تقویت مهارت زبان انگلیسی برای مهاجرت

برای تقویت مهارت زبان انگلیسی برای مهاجرت، می‌توانید با افراد بومی که به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند، ارتباط برقرار کنید. برای این کار می‌توانید با شرکت در گروه‌های اجتماعی، رویداد‌ها، جلسات تبادل زبان و… به برقراری ارتباط با آن‌ها بپردازید. این فعالیت ضمن این‌که به تقویت مهارت زبان کمک می‌کند و شما را با اصطلاحات بومی و مفاهیم جدید آشنا می‌کند؛ بلکه در افزایش اعتماد به نفس شما بسیار مؤثر است.

 

o       استفاده از کتاب‌های خودآموز زبان انگلیسی

از دیگر روش‌های تقویت مهارت زبان انگلیسی، استفاده از کتاب‌های خودآموز است. با مطالعه این کتاب‌ها می‌توانید با اصول گرامی، ساختار کلمات و جمله‌ها بیشتر آشنا شوید. اکثر این کتاب‌ها دارای توضیحات و سپس تکالیف در پایان فصل هستند که شما را پس از آموختن هر مفهوم، ارزیابی می‌کنند.

o       تماشای سریال، فیلم و اخبار برای تقویت مهارت زبان انگلیسی

در ابتدا بهتر است به کمک زیرنویس به تماشای فیلم و یا اخبار بپردازید. پس از این‌که به مهارت کافی رسیدید، می‌توانید زیرنویس را خاموش کرده و به تماشا و گوش دادن به وقایا ادامه دهید. توجه داشته باشید که تماشای فیلم و سریال به زبان انگلیسی به شما کمک می‌کند تا با زبان محاوره‌ای انگلیسی آشنا شوید. ضمن این‌که به تقویت مهارت شنیداری شما نیز کمک می‌کند. تماشای سریال و فیلم در کنار آموزشی بودن، جنبه سرگرمی نیز دارد و انگیزه شما را برای یادگیری بالا می‌برد.

زبان انگلیسی برای مهاجرت

o       تقویت گرامر زبان انگلیسی برای مکالمه 

توجه داشته باشید که شما باید در کنار تقویت زبان گفتاری و شنیداری، به تقویت گرامر زبان انگلیسی نیز بپردازید. برای این کار می‌توانید از دوره‌های آموزش زبان انگلیسی کامیاب، شرکت در کلاس‌ها و خواندن کتاب‌های مرتبط استفاده کنید.

o       گوش دادن به رادیو و پادکست انگلیسی

شما می‌توانید برای تقویت مهارت زبان انگلیسی برای مهاجرت به گوش دادن رادیو و پادکست انگلیسی نیز بپردازید. به این صورت که می‌توانید روزانه اخبار و دیگر برنامه‌های رادیویی کشور مقصد خود را بررسی کرده و گوش دهید.

o       صحبت کردن و فکر کردن به زبان انگلیسی

طبیعتاً می‌دانید که برای برقراری ارتباط با افراد دیگر در کشور مقصد، باید بتوانید به زبان انگلیسی صحبت کنید. در نتیجه تمرین صحبت کردن به زبان انگلیسی باید در لیست کارهای شما جهت تقویت زبان انگلیسی برای مهاجرت قرار بگیرد. از جمله کارهایی که می‌توانید برای تمرین صحبت کردن و فکر کردن به زبان انگلیسی انجام دهید، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

ü     فکر کردن به زبان انگلیسی به صورت روزمره؛ سعی کنید از صبح تا شب که به انجام فعالی‌های روزمره می‌پردازید، به زبان انگلیسی فکر کنید. یعنی با نگاه کردن به اشیا، فهمیدن و درک اتفاقات، سعی کنید به زبان انگلیسی برای خودتان توضیح دهید. این کار به شما کمک می‌کند تا به صورت شبانه روزی با زبان انگلیسی در ارتباط باشید.

 

 

ü     بهر‌ه‌گیری از زبان‌های داخلی؛ سعی کنید وقتی به موضوعی با زبان انگلیسی فکر می‌کنید، ضمن صحبت کردن درباره آن موضوع و به زبان انگلیسی، فکر خود را به انگلیسی بیان کنید.

ü     ضبط کردن صدا و گوش کردن به صدای خود؛ زمانی که به زبان انگلیسی صحبت می‌کنید، صدای خود را ضبط کنید و پس از پایان، به صدای خود گوش دهید تا ایرادات تلفظی و ساختاری خود را تشخیص داده و به رفع آن‌ها بپردازید.

ü     گفت و گو با خود؛ شما می‌توانید برای تقویت زبان انگلیسی برای مهاجرت، در هنگامی که تنها هستید، با خودتان گفت و گو کنید.

همه موارد گفته شده را سعی کنید به صورت روزانه انجام دهید تا مؤثر واقع شده و در حافظه بلند مدت شما ذخیره شوند. در واقع صحبت کردن و فکر کردن به زبان انگلیسی باید به عادتی در شما تبدیل شود.

زبان انگلیسی برای مهاجرت

o       تماشای ویدئوهای آموزشی

گاهی اوقات برای ایجاد تنوع در یادگیری قسمت‌های مختلف زبان انگلیسی، می‌توانید از ویدئوهای آموزشی استفاده کنید. برای مثال برای یادگیری واژگان، تلفظ کلمات، ساختار جملات و گرامر می‌توانید از ویدئوهای آموزشی کمک بگیرید. این ویدئوها در کنار آموزش، تمرین‌ها و فعالیت‌هایی نیز برای شما در نظر گرفته‌اند.

o       استفاده از دیکشنری

سعی کنید هنگام نوشتن متن، تلفظ کلمات و یا حتی صحبت کردن به زبان انگلیسی از دیکشنری استفاده کنید؛ چراکه کمک شایانی به شما در جهت تقویت مهارت زبان انگلیسی می‌کند. از جمله مزایای استفاده از دیکشنری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

ü     کمک به آشنایی با واژگان جدید؛ هنگامی که متن جدیدی را مطالعه می‌کنید، ممکن است به لغات و کلمات جدیدی برخورد کنید. در این مواقع بهتر است از دیکشنری برای درک معنی و تلفظ این کلمات استفاده کنید.

ü     نحوه استفاده از واژگان؛ اگر از دیکشنری استفاده کرده باشید، می‌دانید که دیکشنری علاوه بر معنی واژگان، نحوه تلفظ، معانی مترادف، مثال و نحوه کاربرد آن واژه را برای شما نمایش می‌دهد. در واقع با یادگیری معانی یک کلمه، با کلمات جدیدتر و اضافه‌تری نیز آشنا می‌شوید.

ü     تلفظ صحیح؛ برخی از دیکشنری‌ها دارای نمونه صوتی برای تلفظ یک کلمه هستند و به شما نحوه تلفظ صحیح را آموزش می‌دهند.

ü     نوشتن به زبان انگلیسی؛ وقتی از دیکشنری برای نوشتن متن استفاده می‌کنید، می‌توانید از کلمات مترادف همراه آن کلمه نیز در ادامه متن خود کمک بگیرید.

ü     زمان مطالعه مؤثر؛ دیکشنری به شما کمک می‌کنید تا زمان کمتری برای درک مطلب تلف کنید.

ü     کلمات مترادف و متضاد؛ استفاده از دیکشنری به افزایش دایره واژگان شما کمک می‌کند؛ چراکه در کنار معنی کلمات، مترادف و متضاد آن‌ها نیز در اکثر دیکشنری‌ها نوشته شده است.

ناگفته نماند که بهتر است برای این کار از یک دیکشنری خوب کمک بگیرید. 

زبان انگلیسی برای مهاجرت

 

o       انجام تمرین بسیار زیاد

مهم‌ترین نکته برای تقویت مهارت زبان انگلیسی برای مهاجرت، تمرین به اندازه و زیاد است. سعی کنید به صورت شبانه روزی به تمرین زبان انگلیسی به روش‌های مختلف بپردازید. موارد زیر به شما در تمرین کمک خواهند کرد:

ü     می‌توانید در انجمن‌ها و گروه‌هایی عضو شوید که به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند. البته انتخاب موضوعی که به آن علاقه دارید، می‌توانید انگیزه شما را برای صحبت کردن بالا ببرد.

ü     سعی کنید در جشنواره‌ها، دوره‌ها و رویدادهایی که به زبان انگلیسی برگزار می‌شوند، شرکت کنید.

ü     در صورت امکان در کلاس‌ها و گرو‌ه‌های عضو شوید که آموزش در آن‌ها به زبان انگلیسی است.

سعی کنید در انتخاب هر یک از این روش‌ها، روحیه و علاقه خود را نیز در نظر بگیرید تا انگیزه کافی برای یادگیری و شرکت داشته باشید.

o       شرکت در آموزشگاه‌های معتبر آموزش آیلتس

یکی دیگر از روش‌های تقویت زبان انگلیسی برای مهاجرت، شرکت در آموزشگاه‌های معتبر آموزش آیلتس است. این آموزشگاه‌ها دارای یک سری ویژگی‌ها هستند که به شرح زیر است:

ü     دارای اساتید باتجربه: اساتید آموزشگاه زبان باید اطلاعات و تخصص کافی در زمینه آموزش زبان انگلیسی داشته باشند و از تجربه کاری بالایی برخوردار باشند.

ü     دارای محیط آموزشی مناسب: محیط آموزشگاه باید بتواند وضعیت مناسب برای یادگیری زبان انگلیسی برای فراگیران را تأمین کند.

ü     تمرکز بر مهارت‌های آزمون: توجه داشته باشید که شما باید مهارت لازم جهت شرکت در آزمون‌های مهاجرتی را داشته باشید. آموزشگاه با تقویت مهارت‌های گفتاری، شنیداری، نوشتاری و انجام تمرین‌های تستی، به شما در کسب امتیاز خوب در این آزمون‌ها کمک می‌کند.

ü     ارتباط نزدیک با فراگیران: یکی از ویژگی‌های آموزشگاه خوب، داشتن ارتباط نزدیک با فراگیران است و آن‌ها می‌توانند مشکلات و مسائل خود را به راحتی با آموزشگاه در میان بگذارند.

ü     استفاده از منابع آموزشی به روز: آموزشگاه باید بر اساس منابعی به آموزش بپردازد که در آزمون‌های مهاجرتی استفاده می‌‌شوند.

ü     داشتن برنامه تدریس منسجم: برنامه آموزشگاه باید تمامی مهارت‌های شنیداری، گفتاری و نوشتاری فراگیر را تقویت کند.

ü     برگزاری آزمون‌های تمرینی: آموزشگاه خوب برای ارزیابی میزان مهارت فراگیران از آزمون‌های تمرینی و شبیه آیلتس استفاده می‌کند.

 

تقویت مهارت زبان انگلیسی برای مهاجرت با چالش‌های مختلفی همراه است و اگر از مسیر درست اقدام شود، می‌تواند در کنار آموزش، جنبه تفریحی و سرگرمی نیز برای فراگیر داشته باشد. روش‌های مختلفی برای تقویت مهارت زبان انگلیسی برای مهاجرت وجود دارند که بهتر است در کنار این روش‌ها، روحیه و انگیزه لازم برای یادگیری را داشته باشید و از تمرین مکرر غافل نشوید.

برای آمادگی ابتدایی برای این آزمون ها پیشنهاد ما استفاده از آموزش زبان انگلیسی موسسه کامیاب است که می تواند در زمان اندک به صورت اصولی آموزش لازم را به شما بدهد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.