تاریخ انتشار : سه شنبه 17 بهمن 1402 - 0:46
282 بازدید
کد خبر : 20839

صادق بوقی کمک به خیریه

صادق بوقی کمک به خیریه

افراد بسیاری با شنیدن نام صادق بوقی ، آهنگ و ریتم خاصی از ذهنشان می گذرد . اما این پیر مرد شاد گیلانی فعالیت های خیریه ای داره انجام می دهد و  ما تصمیم گرفته ایم، تا در این مطلب اطلاعات و نکات خواندنی پیرامون این شخصیت این روزهای فضای مجازی را با شما خواننده

افراد بسیاری با شنیدن نام صادق بوقی ، آهنگ و ریتم خاصی از ذهنشان می گذرد . اما این پیر مرد شاد گیلانی فعالیت های خیریه ای داره انجام می دهد و  ما تصمیم گرفته ایم، تا در این مطلب اطلاعات و نکات خواندنی پیرامون این شخصیت این روزهای فضای مجازی را با شما خواننده گرامی به اشتراک بگذاریم . پس با ما همراه باشید تا به این اطلاعات خواندنی و صادق بوقی کمک به خیریه دست یابید .

صادق بوقی کیست ؟

صادق بوقی

نام اصلی این شخصیت صادق بنا متجدد زاده می باشد. وی متولد سال ۱۳۳۲ در استان گیلان بوده و از پدر و مادری ایرانی به دنیا آمده است . صادق بوقی اصالتا گیلک و ساکن شهر رشت می باشد. او سالها به‌عنوان بوقچی، لیدر و تبلیغات چی در کنار تیم‌ های فوتبالی شمال کشورمان مانند داماش و سپید رود حضور داشته و فعالیت هایش باعث شد تا به صادق بوقی معروف شود. او شخصیتی شاد و سرزنده دارد و تا امروز افراد بسیاری مجذوب رفتار شوخ و شنگ او شده اند.

بازدید صادق بوقی کمک به خیریه آسایشگاه معلولین رشت

یکی از کارهای زیبا عمو صادق رفتن به آسایشکاه های مغلولین در رشت بود . در این بازدید ها به اجرای زنده اهنگ اعو اعو در مقابل معلولین بود که مورد استقبال طرفداران واقع شد و صادق بوقی کمک به خیریه در کارهای خود گذاشته است.

صادق-بوقی

علت مشهور شدن صادق بوقی

به دنبال انتشار فیلمی از رقص این مرد ایرانی در آذر ماه سال ۱۴۰۲ با یک ترانهٔ فولکلور گیلکی در فضای اینستاگرام، که در بازار ماهی فروشان در کنار دیگر هم صنفی هایش دیده می شد ، او را بازداشت کردند . اما پس از آن شماری از کاربران شبکه‌های اجتماعی با انتشار ویدئوهایی از او یا به تقلید از او در رقص‌های گروهی ، حمایت کامل خود را از او نشان دادند . همچنین افراد بسیاری دابسمش های مختلفی از او ساخته و پخش کردند .

ماجرای انتشار اولین فیلم رقص صادق بوقی

اولین فیلم بارگذاری شده از صادق بوقی در فضای مجازی به ماجرای سفر  «محمد معماریان» بر می گردد. محمد معماریان از اینفلوئنسرهای مشهور اینستاگرامی است که در صفحه خود ۲.۷ میلیون نفر دنبال کننده دارد . او به همراه چند نفر از همراهشان پس از آن که می شنود ؛ یکی از لیدرهای قدیمی فوتبال در این شهر ، گاهی با خواندن ترانه ای مردم بازار را شاد می‌کند ؛ پیش صادق می روند و از او می‌خواهند که برای آنها هم بخواند و یک نفر هم فیلمی از این ماجرا می‌گیرد . این اتفاق در  ۲۷ آبان ماه ۱۴۰۲ می افتد و در همان روز اولین فیلم اجرای شاد صادق بوقی در صفحه ی اینستاگرام محمد معماریان منتشر می شود و کم کم و در جاهای دیگری نیز بازنشر آن باعث مشهوریت بیش از حد آن می گردد.

یکم آذر ماه ۱۴۰۲ و بازنشر کلیپ

تنها با گذشت سه روز از کلیپ اول ، کلیپ کوتاه‌تری از این رقصیدن در بازار در حساب‌های مختلف اینستاگرام و توئیتر بازنشر شد ، تا جایی که محتوای این کلیپ به کانال‌های تلگرامی هم رسید .

۱۴ آذر، برخورد پلیس با اینفلئونسر های منتشرکننده کلیپ

پس از آن که فیلم صادق بوقی چند روزی دست به دست شده و جذابیت اولیه را از دست داده بود . ناگهان خبر رسید که پلیس اعلام کرده با «بلاگرهایی که تصاویری از رقص و پایکوبی در معابر عمومی، بازار رشت و پیاده‌ راه فرهنگی منتشر کرده بودند»، برخورد کرده است.

در واقع به گزارش پایگاه خبری پلیس گیلان ، سردار حسن پور اظهار کرده بود: « در پی انتشار تصاویری از رقص و پایکوبی در معابر عمومی، بازار رشت و پیاده‌راه فرهنگی شهر توسط عده‌ای هنجار شکن و بازتاب آن در شبکه‌های اجتماعی و ماهواره‌ای که موجب جریحه‌ دار نمودن عفت عمومی شده، رسیدگی به این موضوع در دستور کار مأموران پلیس امنیت عمومی قرار گرفته است.»

در ادامه سردار حسن پور بیان کرده بود که «با اقدامات فنی و پلیسی، ۱۲ نفر از گردانندگان این صفحات شناسایی و پس از هماهنگی با مرجع قضائی با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به دادسرا معرفی شده اند. همچنین ۹ صفحه مجازی منتشر کننده محتوای هنجار شکنانه توسط پلیس شناسایی و با اخذ دستور قضائی محتوای غیر قانونی از این صفحات حذف شد». جانشین فرمانده انتظامی گیلان همچنین از صدور اخطاریه پلمب برای «۴ واحد صنفی متخلف برپاکننده رقص و آواز خوانی» توسط اداره نظارت بر اماکن عمومی خبر داد.

صفحه صادق بوقی در ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ، مسدود شد!

پیچ اینستا صادق بوقی

دو روز پس از اظهارات فرمانده انتظامی گیلان ، رسانه‌های مختلف با انتشار تصویری از حساب اینستاگرام ‎صادق بوقی نوشتند : این صفحه به دلیل تولید محتوای مجرمانه مسدود شده است. البته واضح است که  مقصود از بستن صفحه این است که قطعا مقام قضایی صاحب صفحه را به دادگاه احضار کرده است و از او خواسته تا همه محتوا های خود را ، از صفحه حذف کند و تنها اطلاعیه مسدودی صفحه را در آن بارگذاری نماید.

شایعه بازداشت صادق بوقی در ۱۷ آذر ماه ۱۴۰۲

پس از مسدود شدن صفحه صادق بوقی به دستور مقام قضایی ، به تدریج در فضای صفحه‌های مجازی اینستاگرام و ایکس ، شایعاتی مبنی بر  بازداشت صادق بوقی منتشر شد و بسیار مورد انتقاد و واکنش مردم قرار گرفت. همچنین شایع شد با هم صنفی های صادق و مالکان مغازه‌های موجود در فیلم برخورد شده است.

موج حمایت از صادق بوقی در ۱۸ آذر ماه ۱۴۰۲

پس از انتشار خبر مسدود شدن صفحه صادق بوقی، افراد بسیاری به حمایت از او پرداختند و به تقلید از وی، چند نفری دور هم جمع شدند و «او او کنان» دست زدند و رقصیدند . کم کم ویدئوی این رقص ها و شادی ها در فضای مجازی دست به دست و منتشر شد. به مرور کلیپ ها و تصاویر متعددی از این محتوا در فضای مجازی فراگیر شد .

واکنش رسانه های خارج نشین به موضوع صادق بوقی

رسانه‌های خارج کشور نشین در موضع گیری های خود ، رقص و شادی مردم را ابزار مبارزه با خفقان در کشور دانستند. در برخی از تحلیل ها نیز  از این انتقاد شده بود که چرا صادق بوقی بابت چند حرکت بازداشت می شود اما چرا تا کنون با مقامات مسئولی که فیلم های مستهجن و غیراخلاقی آن ها در فضای مجازی دست به دست شده است ، برخوردی نشده است ؟!

همین موضع گیری ها باعث شد تا موج صادق بوقی بیش از پیش مطرح شود و واکنش ها به آن ادامه داشته باشد.

 تکذیب خبر بازداشت صادق بوقی و پلمب مغازه و باز شدن صفحه اش در ۲۰ آذر ماه ۱۴۰۲

با بالا گرفتن شایعات پیرامون موضوع دستگیری صادق بوقی ، مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان گیلان اعلام کرد «در پی انتشار ‌ ویدئوی فردی با ‌هویت معلوم در شهر رشت و اخبار غیر واقعی در خصوص دستگیری ایشان و پلمب برخی مغازه‌ ها؛ پس از بررسی های صورت گرفته ، مشخص شد چنین موضوعی صحت ندارد . پلیس تنها در چارچوب قانون به افراد هنجارشکنی که به صورت مختلط اقدام به تولید محتوای خارج از عرف و انتشار آن در فضای مجازی کرده بودند تذکر داده است ‌. همچنین فرمانده انتظامی استان گیلان ، بازشدن برخی صفحات فضای مجازی مرتبط با موضوع را از مقام محترم قضایی درخواست کرده است .»

بازگشت صفحه صادق بوقی در ۲۰ آذر ماه ۱۴۰۲

در کمال شگفتی این درخواست فرمانده انتظامی با سرعت بالا در شرایطی که هنوز شب نشده بود ، اجابت شد و خوشبختانه صفحه اینستاگرام صادق بوقی را دوباره به وی برگرداندند. در این بین بعضی از فعالان سایبری نیز این ادعا را مطرح کردند که صفحه ی صادق بوقی با پیگیری آن ها که فعالان فضای مجازی جریان انقلابی هستند ، باز شده است .

مشخصات ترانه ی خوانده شده توسط صادق بوقی

ترانه « میرم از شهر تو ای نامهربون » یکی از ترانه های دلنشین و قدیمی است که سالها پیش ، برای اولین بار در سال ۱۳۵۱ با صدای مرحوم ناصر ابراهیم‌ نژاد با نام هنری کیوان اجرا و منتشر شد . البته محتوای شعری که آقای صادق بوقی اجرا می کند با این ترانه تفاوت هایی دارد و فقط در نوع ریتم اجرای شادی از آن ترانه را ، وام گرفته است.

ماجرای بازداشت صادق بوقی به صورت خلاصه

آقای صادق بوقی در صفحه اینستاگرام خود ۱۲۸ هزار دنبال‌کننده داشت. او در این صفحه فیلم یکی از رقص های خود در بازار ماهی فروشان رشت را در کنار هم صنفی هایش منتشر کرد . پس از انتشار این فیلم ، صفحه ی اینستاگرام ایشان از سوی پلیس فتا مسدود شد و پیامی مبنی بر رصد «فعالیت‌های مجرمانه» شهروندان در آن صفحه نقش بست ؛ که بسیار عجیب و تعجب برانگیز می نمود . در همین زمان در واکنشی از سوی فرماندهی انتظامی گیلان اعلام شد که تا کنون  ۱۲ نفر در ارتباط با موضوع این فیلم دستگیر شده‌اند . همین اظهار نظر باعث شد تا شایعه بازداشت صادق بوقی قوت بسیاری بگیرد .

پس از آن عده ای از کاربران شبکه‌های اجتماعی با انتشار ویدئو هایی مشابه ، در ویدئو هایی از رقص‌های گروهی خیابانی ، حمایت تمام عیار خود را از او نشان دادند و نسبت به بازداشت وی موضع گرفتند . درپی افزایش ویدئو های پخش شده از حمایت‌های شهروندان ، پلیس گیلان بازداشت او را تکذیب کرد و صفحه اینستاگرام صادق بوقی دوباره به او بازگردانده شد. با این تفاوت که پس از باز شدن این صفحه تعداد دنبال کننده‌های صادق بوقی در اینستاگرام ، طی ۵ روز به ۱ میلیون نفر رسیده بود .

واکنش برخی از چهره های سرشناس سیاسی و اجتماعی و هنرمندان به خبر بازداشت صادق بوقی

از آنجا که موضوع صادق بوقی به دنبال یک کلیپ ساده به یک موضوع امنیتی تبدیل شده بود ؛ طبیعی بود واکنش‌هایی از طرف هنرمندان و چهره‌های شاخص سیاسی، اجتماعی و فرهنگی به همراه داشته باشد و آن ها نسبت به این موضوع واکنش هایی داشته باشند. عزت‌الله ضرغامی، از اولین منتقدان به برخوردهای انتظامی و قضایی با رقص و شادی صادق بوقی در بازار رشت بود . ضرغامی که وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایران است ؛ در اظهاراتی بیان کرد : اگر او رقص را در ایام مذهبی انجام می‌داد ، تشویق هم می‌شد. پس از ضرغامی نوبت محسن مهدیان، مدیرمسئول همشهری بود که در سرمقاله ای که در همان روزنامه چاپ شد ! نوشته بود که برخی مسئولان ایران در مواجهه با مسائل اجتماعی خواسته یا ناخواسته «هیزم آتش» می‌شوند.

پس از آن آقای عباس عبدی، فعال سیاسی، در یادداشتی تحت عنوان «درسی که صادق بوقی داد» در روزنامه اعتماد اینطور نوشت : « این ماجرا می‌تواند درسی آموزنده برای سیاستگذاران باشد و اتفاقاً همین درس را می‌توانند به مسئله حجاب نیز تسری دهند. »

محمدجواد آذری جهرمی نیز پوشش خبری مربوط به صادق بوقی را از سوی رسانه‌های وابسته به جناح اصول‌گرایان می دانست تا بتوانند «ماجرای فساد میلیارد دلاری چای دبش از منظر افکار عمومی» را پایین کشیده و آن را منحرف کنند .

محتوای و متن ترانه صادق‌بوقی

حتی اهنگ و ترانه ائو ائو صادق بوقی به آفریقا هم رسید .عده‌ای از طرفداران آفریقایی صادق با تقلید از آهنگ صادق بوقی ویدئویی منتشر کردند که سازندگان این ویدئو  عکس و اسم صادق بوقی در دست داشتند.

 • به هوای روخانه آبه میان
 • آبه سر غوطه بزه باکه میان
 • ائو، ائو، ائو ائو
 • یه روزی تنگه غروبه آسمان
 • بزه‌مه تی خالا گوشا با تیرکمان
 • ائو، ائو، ائو ائوای روزم کی او یزیده کافر
 • بوشویا انزلی میان با خاور
 • ائو، ائو، ائو ائو
 • اگه گیدی رشتی‌یم
 • خیلی هم مشتی‌یم
 • تاکسی برگشتی‌یم
 • ائو، ائو، ائو ائو
 • هلهله کُن
 • هوی هوی
 • ولوله کن
 • هوی هوی
 • زلزله کن
 • هوی هوی
 • مرا ولاکُن

کنسرت مشترک صادق بوقی با خواننده های معروف پاپ

صادق بوقی کمک به خیریه

صادق توانستند بعد از حمایت های مردمی بسیار بعنوان یک خواننده شاد گیلانی اسم و رسمی به پا کند و حتی در حضور در کنسرت های خوانندگان معروفی مانند ناصر زینعلی، بهنام بانی ، ماکان بند و  محسن ابراهیم زاده، انها را همراهی  و حتی در کنسرت های انها اجرا کند و این اتفاق باعث شد نام او شناخته تر بشود و طرفداران زیادی را به سمت خودش جلب کند .

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.